Протягом травня-серпня 2022 року за участі волонтерів впроваджується партисипативна інвентаризація зелених зон. Демидівська територіальна громада однією з перших в Україні та першою на Рівненщині впроваджує інструмент прозорої та партисипативної системи інвентаризації зелених зон i-Tree Есо.
Де відбувалися польові виїзди і які особливості цих територій? Сьогодні у нашому матеріалі ми познайомимо із особливостями місцевостей - урочищем "Козацькі Могили" у с. Пляшева, лісовий масив санаторію "Хрінники" та лікарняним парком у смт Демидівка.
КОЗАЦЬКІ МОГИЛИ. С. ПЛЯШЕВА
Болотне заповідне урочище місцевого значення "Козацькі Могили" розташовані у заплаві річки Пляшівки і є складовою частиною національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви». Площа 3,5 га.
Урочище знаходиться в межах Волинської височини, в основі якої лежить Галицько-Волинська западина. Переважаючі висоти 200-300 метрів над рівнем моря. Клімат помірно-континентальний із середніми температурами січня -5˚С, липня – 18,5˚С. Річна кількість опадів 600-650 мм. В загальному на території поширені ґрунти дерново-підзолисті, темно-сірі й сірі лісові.
На території урочища проростають такі види дерев осика звичайна, гіркокаштан звичайний, липа серцелиста, ялина звичайна, груша звичайна, горобина звичайна. Осока Девелля і товстянка звичайна – рослини, занесені до Червоної книги України.
Розташування інвентаризаційних ділянок (позначені синім ромбом) |
ХРІННИЦЬКЕ ВОДОСХОВИЩЕ. САНАТОРІЙ «ХРІННИКИ»
Хрінницький рекреаційний регіон розташований у південно-західному куточку Рівненської області, територія відзначається особливою різноманітністю і багатством рослинності, що належать до Східно-Європейської провінції Європейської широколястяно-лісової зони та є сприятливою для рекреації екологічними умовами. Вся територія знаходиться в межах Українського щита.
Грунтовий покрив Рівненської області |
Досліджувана нами територія представлена зоною навколо Хрінницького водосховища, яке займає частину лівого берега р.Стир (дитячий санаторій "Хрінники" - площа 8 га).
Клімат – помірно-континентальний. Опадів випадає в середньому 600 мм.. Зима м’яка з частими відлигами, літо тепле з достатньою кількістю опадів. Протягом останніх років все частіше прослідковується тенденція щодо випадання злив. Ґрунти представлені сірими та темно-сірими опідзоленими.
Територія гармонійно поєднує в собі лісові, лучні й водні біосистеми. Флора регіону включає в себе як західноєвропейські так і східноєвропейські види. Тут ростуть бореальні, неморальні європейські степові і монтанні води. Бореальні – сосна звичайна, ялина (смерека) європейська. Неморальні види – дуб звичайний, липа європейська , граб звичайний. Серед лісів поширеними є грабово-дубові та сосново-дубові. Місцями домінує ясен звичайний, липа, черешня та берест.
ПАРК ДЕМИДІВСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЛІКАРНІ
Основний медичний заклад громади має досить великий парк, площею 4 га. З яких площа зелених насаджень – 2,7 га. Історія парку розпочинається з далекого 1967 року, коли на його території почали насаджувати молоді рослини.
Для території характерні риси помірно-континентального клімату з вологою, часто нестійкою зимою та теплим літом з великою кількістю ясних днів. В екологічному плані простір абсолютно чистий, практична відсутність забруднюючих підприємств, викиди в повітря і водойми незначні. Ґрунти переважно чорноземні, темно-сірі опідзолені.
На цій території добре освоєнні такі види дерев: липа серцелиста, гіркокаштан, черемха та черешня.
Пілотний проєкт здійснюється у рамках проєкту “Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA” за координації ГО УЕК “Зелена Хвиля” та за фінансової підтримки US Forestry Service International Programs у партнерстві з Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США)
Немає коментарів:
Дописати коментар