Відродження сільського кінотеатру

Відродити кінотеатр у селі: справа нелегка, але можлива

 

Більше двадцяти років жителі села Рогізне що на Демидівщині ходили в кінотеатри будь де, тільки не у власному селі. Запрошували хлопці дівчат на вечір у кіно, прибігала дітвора під вікна клубу, щоб бодай зазирнути всередину… Це все було раніше. Тепер у кожному домі є комп’ютер, телевізор, супутникове телебачення, мало кого хвилює питання культурного відпочинку увечері.

Але це питання давно хвилювало молодих ініціативних та впертих хлопців і дівчат, які не бажали киснути від нудьги в селі. Хотілось увечері зібратись деінде, а не в барі чи кафе, десь провести вільний час. Тому почали діяти за принципом «Хто, як не ми?» і взялись відроджувати давно забуту справу – сільський кінотеатр в будинку культури. Почали з того, що пішли до завідуючої БК Кушнірук Галини Леонідівни і з’ясували, що при бажанні кінопокази можна проводити. Хто дружить з технікою, оглянув проекційний екран, який за 20 з лишком літ встиг покритись товстезним шаром пилу, в деяких місцях виявились дірки. Довелось його чистити і ремонтувати. Добре і за те, адже в багатьох подібних закладах такі екрани назавжди втрачені.

Ще було багато різних питань і проблем, які вирішували спільно. Де дістати ноутбук та звуковий підсилювач? В який спосіб розповісти про майбутні кіносеанси в селі? Які фільми дивитись, щоб всім було цікаво? Як поставиться місцева влада до таких заходів? Все це вирішували гуртом, спільно з головою громадської організації «Сприяння розвитку села» Сергієм Щербатюком. Він взяв на себе всі організаційні питання, надав власний ноутбук, знайшов звуковий підсилювач, домовився з сільським головою Панчуком Анатолієм Володимировичем про пільгове використання приміщення будинку культури. Адже молоді хлопці і дівчата не заради прибутків вирішили все це організувати, а для відродження культури в селі.

Тепер кожні вихідні жителі Рогізного і навколишніх сіл з радістю приходять на сеанси кіно і не перестають дивуватись ентузіазму молоді.

На цьому ніхто зупинятись не планує, адже треба думати про майбутнє – вже мріємо про покупку власного мультимедійного проектора та ноутбука, не завжди ж на позиченому жити! Плануємо організувати гурток,  в якому діти могли б знімати відео сюжети про життя у селі, вчитись працювати з комп’ютером, демонструвати на великому екрані свої здобутки перед батьками та друзями.

Хочеться подякувати за організацію такої важливої справи в селі Зажицькому Сергію, Пащуку Віталію, Главацькому Валерію, Кучер Ользі, Кушнірук Галині, Щербатюку Сергію, Панчуку Анатолію та всім, хто так чи інакше допомагав у відродженні нашого маленького кінотеатру.

ЗМІ пишуть:

Немає коментарів:

Дописати коментар